ساخت گل سلولزی (paper clay)

تمام چیزی که برای ساخت گل سلولزی نیاز دارید، دستمال رول کاغذی مبیاشد. هم چنین گلی با دمای پخت پائین.

اولین قدم جداسازی دستمال ها از یگدیگر است. آنها را پاره کنید و در سطلی قرار دهید. آب جوش را روی آن بریزید و اجازه دهید تا کمی سردتر شود. سپس با دست الیاف دستمال را از هم جدا کنید. استفاده از هر نوع دستمال کاغذی با هر رنگی بلامانع است فقط اگر میخواهید نتیجه کارتان تمیز و سفید باشد از روزنامه یا پاکت های قهوه ای استفاده نکنید. هم چنین از کاغذ های چاب یا عکس استفاده نکنید. جوهر های موجود در آنها ، روی کارتان تاثیر میگذارد. 

آب جوش سریعتر به از هم جداشدن الیاف کمک میکند. نیازی نیست از همزن استفاده کنید مگر اینکه از آب سرد استفاده کرده باشید. زمانیکه آب سردتر شد الیاف را با یک چنگال مخلوط کنید. 

توجه : مواظب باشید خمیر کاغذ به دست آمده در سینک ظرفشویی یا راه آب های منزل گذر نکند چون باعث گرفتگی لوله ها میشود. 

مخلوط بدست آمده را روی صفحه توری فلزی قراردهید و آنها را بفشارید تا آب اضافی آن گرفته شود . سپس به میزان دلخواه ( معمولا بین 10 تا 40 درصد ) به گل یا دوغاب خود اضافه کنید.

توجه: بیشتر از دو هفته خمیر کاغذ را نگهداری نکنید. چون فاسد میشود و بوی بدی میگیرد. برای جلوگیری از فاسد شدنش می توانید آنها را در بسته بندی مناسب فریز کنید. بهترین روش این است که اجازه دهید خشک شوند سپس دوباره به میزان لازم به آن آب اضافه نمائید.

 

 

yahoonswers

ceramicartsdaily

/ 4 نظر / 16 بازدید
مری

این گل چه مزیتی دارد

حلیمه

سلام وبلاگ شما همیشه برای من مفید واقع شده است.میخاستم بدونم ازاین گل برای چی کاری استفاده میشه؟کاربردخاصی داره یا مثل گل معمولی می مونه؟

ریحانه

اگه ممکنه طرز تهیه نمونه کارهایی با این گل را هم بذارید تا بیشتر بشه استفاده کرد.

لی لی

سلام، دمای پخت این گلو میشه بگید؟